Już w starożytności używany był zielony kamień znany dziś jako awenturyn. Z czasem obok naturalnego awenturynu zaczęto wytwarzać jego syntetyczną odmianę. Szkoło awenturynowe posłużyło do stworzenia zjawiskowego kamienia zwanego Nocą Kairu. Inna odmiana awenturynu to złocisty piasek pustyni. Jak rozpoznać awenturyn? W swojej naturalnej, podstawowej postaci jest szklisty, półprzezroczysty i dość kruchy. Jednak jako wyrób jubilerski odznacza się dużą trwałością. Zielony kamień posiada delikatne żyłki i swą barwą przypomina morską głębinę, zieleń naturalną, roślinną i bardzo charakterystyczną. Z kolei Noc Kairu posiada zwykle barwę czarną, głęboką lub granatową. Zarówno na czarnym, jak i na granatowym awenturynie widoczne są delikatne, diamentowe drobinki. Mieni się pięknie w naturalnym, słonecznym świetle lub w sztucznym świetle lamp.

Kamień zwany nocą kairu jest ciemnogranatową odmianą szkła awenturynowego. Charakteryzuje się niezwykłym wyglądem poprzez tysiące mieniących się drobinek. Kamień ten znajduje szerokie zastosowanie wśród osób ceniących sobie znaczenie kamieni i symbolikę przedmiotów. Warto wiedzieć, że jest on przede wszystkim kamieniem szczęścia, choć ma także więcej zalet. Aby odnieść korzyści z noszenia go przy sobie, tuż po zakupie warto opłukać go pod bieżącą, ciepłą wodą, a następnie osuszyć. Dzięki temu prostemu zabiegowi usuwamy z niego negatywną energię, nadając własną, pozytywną.

Noc kairu – co to za kamień?

Noc kairu to granatowy lub ciemnoniebieski kamień szlachetny zawierający w sobie mnóstwo błyszczących drobinek, które dodatkowo mienią się w świetle słonecznym, ukazując swoje piękno. Aby uzyskać taki efekt szkło awenturynowe zanieczyszcza się miedzią lub innymi pierwiastkami. To minerał syntetyczny, czyli utworzony przez człowieka. Nie jesteśmy w stanie spotkać go w środowisku naturalnym. Współcześnie jest częstym dodatkiem biżuterii (kolczyki z nocą kairu, naszyjniki, bransoletki, a nawet spinki do włosów czy pierścionki), a także amuletów ochronnych i talizmanów. Ze względu na swój wyjątkowy wygląd i dość uniwersalny kolor, można go nosić do każdej stylizacji.

Zgodnie z opowiadaniami, kamień noc kairu powstał zupełnie przypadkowo w XVI wieku, gdy alchemicy poszukiwali recepty na otrzymanie złota. Obecnie krąży wokół niego wiele ciekawych historii opowiadających o magicznych właściwościach. Przede wszystkim jest to kamień energii, szczęścia i równowagi, jednak pozostawiony na parapecie podczas gwieździstej nocy ma nabierać nowych, ochronnych właściwości.

Cechy awenturynu: od magicznego kamienia po dekorację jubilerską

Kto raz zobaczy ten kamień, już zawsze będzie wiedział, jak rozpoznać awenturyn. Już przed wiekami przypisywano mu właściwości magiczne. Wykorzystywany był jako talizman, kamień mocy. Talizmany z awenturynem nosiły np. Amazonki. Kobiety – wojowniczki wierzyły, ze zielony kamień doda im sił w bitwach i zapewni pomyślność. Duchowe właściwości awenturynu wiążą jego moc z powodzeniem, siłą. Istnieje pogląd, że awenturyn umieszczony w kieszeni zapewni jego posiadaczowi pomyślność, siłę i bogactwo. W przypadku biżuterii szczególne znaczenie mają ciemne odmiany tego kamienia. Noc Kairu według dawnych wierzeń ma magiczne znaczenie. Czarny lub granatowy kamień z diamentowym połyskiem idealnie sprawdza się jako dekoracja wyrobów jubilerskich. Warto nosić biżuterię z awenturynem, który obok pięknego wyglądu ma jeszcze magiczne moce. Dodaje pewności siebie, zapewnia pomyślność i bogactwo.

Jak działa kamień Noc Kairu? Właściwości magiczne

Uznaje się, że noc kairu posiada magiczne właściwości, które poprawiają komfort życia codziennego i chronią od zła. Biżuteria i przedmioty z tym kamieniem przeznaczone są dla każdego, kto chce odwrócić pecha, jako że przynosi on szczęście. Pomaga również złagodzić wewnętrzny niepokój, zmniejsza poziom stresu i wprowadza do życia harmonię. To idealna opcja dla tych, którzy żyją w biegu, spotykają na swojej drodze nieżyczliwych ludzi czy chcą ochronić się przed nieszczęściem. Warto wiedzieć, że noc kairu chroni przed pomówieniami, złą sławą oraz nieprzychylnością. Działanie nocy kairu obejmuje także:

  • dodawanie energii
  • stabilizowanie emocji
  • leczenie ran emocjonalnych, np. po rozstaniu się czy zdradzie
  • wspieranie leczenia depresji
  • przywracanie równowagi psychicznej
  • odstraszanie niechcianych ludzi ze swojego otoczenia
  • wspomaganie koncentracji

Magiczne właściwości nocy kairu mogą przydać się każdemu. Dlatego, mając w pobliżu bliską osobę potrzebującą ochrony czy odrobiny szczęścia, warto zdecydować się na biżuterię z tym kamieniem w ramach prezentu. Bransoletka czy naszyjnik z kamieniem noc kairu są uniwersalne, pięknie wyglądają i dodatkowo korzystnie działają. Będą służyć obdarowanej osobie przez wiele lat, wspierając ją na każdym kroku. Taki podarunek stanowi przejaw troski o bliską nam osobę.

Dla kogo polecany jest awenturyn?

Piękny i zjawiskowy awenturyn polecany jest szczególnie dla silnych i przebojowych kobiet. Dodaje bowiem pewności siebie. Dawniej nosiły go amazonki, wiec i dziś kobiety o cechach przywódczych, odważne i pewne siebie podkreślą swoją pozycje przy pomocy Nocy Kairu. Awenturyn ma działanie magiczne. Dodaje pewności siebie i do tego pięknie wygląda w połączeniu z wieczorowymi kreacjami. Jeśli zatem kobieta chce sobie dodać pewności siebie, awenturyn będzie idealnym wyborem. Warto pamiętać, że to kamień mocy, powodzenia i bogactwa.

Kamień zmiany na lepsze – awenturyn

Magiczna moc awenturynu daje o sobie znać także w czasach dominacji technologii cyfrowych. Uważa się, że ten starożytny kamień potrafi neutralizować promieniowanie elektromagnetyczne. Dobrym zwyczajem jest używanie awenturynu w biurze. Z jednej strony kamień zapewni pomyślność w życiu zawodowym, a z drugiej ochroni przed szkodliwym smogiem elektromagnetycznym. Wiele osób stosuje awenturyn do neutralizacji promieniowania wytwarzanego przez sprzęt elektromagnetyczny. Można położyć kamień obok komputera, na telefonie komórkowym, lub po prostu nosić pierścionek, który pozytywnie oczyści otoczenie ze smogu elektromagnetycznego. Moc awenturynu jest na tyle silna, że kamień ten polecany jest każdemu, kto chce zapewnić sobie powodzenie i bogactwo.