Czarne kamienie ozdobne prezentują się zjawiskowo w połączeniu ze srebrem lub złotem. Widząc komplet kolczyków z naszyjnikiem trudno dokonać wyboru. Najczęściej w sklepach jubilerskich dostępne są zestawy złożone właśnie z kolczyków i wisiorka z kamieniem o romantycznej nazwie – noc Kairu. Równie zjawiskowo prezentują się pierścionki z czarnym, połyskującym kamieniem. Czym zatem jest Noc Kairu? To specyficzny rodzaj szkła zwanego awanturynem. Jego historia jest długa i ciekawa. Awenturyn wynaleziony został w okresie baroku. Znany był jako kamień magiczny, który noszącym go osobom miał zapewnić moc i powodzenie w różnych sferach życia. Obok specyficznych właściwości, noc Kairu posiada wyjątkowe walory wizualne. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem pięknej biżuterii z awenturynem.

Czarna biżuteria na specjalne okazje

Pierścionek z awenturynem na pewno przyciągnie uwagę. Piękne, owalne oczka z nocą Kairu świetnie prezentują się w zestawieniu ze srebrem lub złotem. Czarny, połyskujący kamień ma wiele zalet. Warto wybrać niebanalny pierścień, który będzie komponował się ze strojem wieczorowym. Na jakie okazje pasuje noc Kairu? Przede wszystkim czarna biżuteria jest na tyle uniwersalna, że pasuje do różnych typów urody. Z awenturynem będzie do twarzy zarówno brunetkom, szatynkom, jak i blondynkom. Głęboka czerń z diamentowym połyskiem idealnie pasować będzie do klasycznych sukni wieczorowych. Czarne pierścionki można też nosić do codziennych strojów. Jedno jest pewne. Wybierając pierścionek z nocą Kairu nie należy przesadzać z innymi ozdobami. Jeden pierścień z czarnym kamieniem zastępuje kilka pierścionków. Przyciąga uwagę, więc warto go dobrze wyeksponować na palcu.

Zestaw kolczyków z Nocą Kairu

Kolczyki z Nocą Kairu sprzedawane są często w zestawie z wisiorkiem. Najczęściej w sklepach jubilerskich czy ezotreycznych (np. tutaj) dostać można owalne oczka awenturynu. Ten zjawiskowy, czarny kamień najlepiej wygląda właśnie w owalnej formie. Dlatego kolczyki z Nocą Kairu pięknie prezentują się jako wiszące, owalne oczka. Srebro naturalne lub oksydowane podkreśla blask czarnego kamienia. W związku z tym, że Noc Kairu ma delikatny, diamentowy blask, srebrna oprawa jest stanowczo najbardziej odpowiednia. Szukając czarnej biżuterii można spotkać ciekawe zestawy kolczyków w nowoczesnej, minimalistycznej oprawie. Dla wielbicielek stylu vintage są też bardzo dekoracyjne kolczyki z Nocą Kairu. Postarzane srebro w połączeniu z czarnym kamieniem daje efekt zabytkowej, gustownej biżuterii.

Granatowe odmiany Nocy Kairu idealne do pierścionków

Obok czarnej odmiany Nocy Kairu, równie piękne są granatowe, ciemnoniebieskie kamienie. Granatowy awenturyn połyskuje diamentowym blaskiem i świetnie sprawdza się w przypadku wieczorowych kreacji. To idealny pierścionek na ważne wyjście, dużą uroczystość lub odświętną kolację. Jeśli chodzi o Noc Kairu, jako prezent, to można mieć pewność, że nie zawiedzie. Czarna biżuteria jest neizwykle efektowna, elegancka i uniwersalna. Na pewno spodoba się każdej kobiecie.